Arkadaşınıza önerin.

Neden Bursaspor seyircisini kimse gündeme getirmez!
Neden Bursaspor seyircisini kimse gündeme getirmez! 09/12/2010-19:18

Beşiktaş-Bursaspor maçındaki olaylar gündemde. Beşiktaş’ın cezalandırılacağı söyleniyor. Disiplin Talimatı öyle diyormuş. Sorumluluk kulübünmüş. Ben de diyorum ki Beşiktaş’a ceza verilemez. Verilmemeli.

Emniyetten onay çıkmasa Beşiktaş hangi güçle Bursa seyircisine izin verecek, güvenliği sağlayacak, kavgayı önleyecek. Beşiktaşlı yöneticiler stat önünde iki taraf arasında barikat mı kuracak, kendilerini mi siper edecek?

Beşiktaş’ın tek hatası, tamamen iyi niyetle Bursa seyircisine kapıları açması, dostluk adımını atması. Zaten attığına atacağına da pişman oldu.

Beşiktaş Kulübü’nün suçu ne, günahı ne?

Zeytin dalı uzatmanın karşılığı cezalandırılmak mı olmalı? Bakmayın başkanın “Ceza mühim değil” demecine. “Hak ettiysek, suçluysak ceza alalım” diyor. Ama hak etmediler ki. Çıkıp da emniyeti suçlayacak hali yok.

Aslında böyle olduğunu herkes biliyor. Bakan Faruk Özak’ın da Federasyon Başkanı Mahmut Özgener’in de görüşü aynı. “Suçu işleyen değil kulüp ceza alıyor.”

Ayrıca bu kez suçu işleyenler de yakalandı. Öyleyse Beşiktaş’a ceza niye?

IRKÇILIĞA, TAHRİĞE "DUR DİYEN" YOK


Beşiktaş Kulübü de taraftarı da her zaman günah keçisi ilan edilir. Potansiyel suçludur. Peki neden Bursaspor seyircisini kimse gündeme getirmez?

Beşiktaşlı holiganlar yakalandı da, olaylara karışan, Beşiktaşlılar’ı yaralayan Bursalılar nerede?

Yıllardır Beşiktaş tribünlerinden küfür eksik olmuyor diye bas bas bağıranlar, Bursaspor’un provokatif, ırkçı tezahüratlarına niye ses çıkarmıyor? Aslında Bursasporlular’a artık birileri “dur” demeli. Irkçılık yaparlar, tahrik ederler, provoke ederler.

Örnekler say say bitmez.

İlk aklıma gelenler...

Bursaspor Diyarbakırspor Maçı Olaylar

Diyarbakırspor maçlarındaki “PKK dışarı” tezahüratları.

Beşiktaş maçındaki “Ermeni köpekler, Beşiktaş’ı destekler” sloganları.

Bursaspor TV’nin bayan spikerinin Trabzonsporlular’ı kışkırtıcı ifadeleri. Son oynadıkları Rangers maçında giydikleri forma bile rakibi tahrik unsuru.

Ama herkes seyrediyor!

Bursaspor da dost değil düşman kazanıyor.

İNEĞİN RENGİ SİYAH BEYAZ ÖYLEYSE KESELİM


Bursalılar’ın Beşiktaş düşmanlığı artık had safhada. İneği bile sadece rengi siyah beyaz diye kesecek kadar gözleri dönmüş. Bu kadar öfkeyi anlamak mümkün değil.

Diyelim ki anladık, diyelim ki kendilerine göre haklılar. O zaman şunu soralım. Madem bu kadar düşmansınız da neden hocanızı Beşiktaş’tan alırsınız, kadronuzu Beşiktaşlı futbolcularla doldurursunuz, hepsini de bağrınıza basarsınız?

İki taraf arasındaki husumetin başladığı günden bu yana Bursaspor’un kadrosuna kattığı Beşiktaş kökenli oyuncu sayısı tam 8. Tamer Tuna, Daniel Pancu, Eser Yağmur, Sinan Kaloğlu, Ali Tandoğan, Tuna Üzümcü, Gökhan Güleç, Zapotocny. Şimdi yine Zapo’nun, Holosko’nun isimleri dolaşıyor.

Geçmiş yıllarda isteyip, alamadıkları var. Ortada da bir gariplik, bir çelişki var.

KRAL'IN YENİ MİSYONU


Haziran ayında Futbol Federasyonu’nun genel kurulu var. Şahsen ben federasyonu da başkan Mahmut Özgener’i de başarılı buluyorum ve göreve devam etmesi gerektiğini düşünüyorum.

Gerçi, Gençlik ve Spor eski genel müdürü Mehmet Atalay’ın federasyon başkanlığını arzu ettiği, İstanbul Büyükşehir Belediyespor Başkanı ve Kulüpler Birliği Başkan vekili Göksel Gümüşdağ’ın isminin bu koltuk için dillendirildiği de biliniyor. Ama son günlerde kulislerde kulaktan kulağa konuşulan bir iddia var. İddia ciddi, isim bomba. O isim Hakan Şükür. Futbol Federasyonu başkanlığına niyetliymiş ve nabız yoklamaya başlamış.

Anlatılanlar şöyle: “Türkiye’de bugüne kadar hiçbir popüler futbolcu yöneticiliği zorlamadı, hatta denemedi bile. Futbolu bırakan hemen para kazanacağı alana yöneliyor, teknik direktör oluyor. Futbol federasyonu yönetimlerinde de böyle bir isim bulunmuyor. Basketbol federasyonunun yönetiminde ise hep basket kökenli yöneticiler var. Hakan da parayı değil fahri bir görevi düşünüyor. Bunu bir misyon olarak üstlenmek istiyor. Kolayı değil, zoru seçiyor.”

Hakan Şükür adaylığını koyar mı yoksa bu fikrinden vazgeçer mi bilinmez. Daha zaman var. Bekleyelim, görelim.

HAKAN ŞÜKÜRLER GELİYOR

Hakan Şükür kendine yeni bir yol çizmiş. Futbol adına her türlü hizmete hazır. Hem de fahri olarak. Hakan Şükür’e de bu yakışır.

Federasyon başkanlığı planları bir yana Hakan Şükür, futbol okulları için de kolları sıvamış. Projelerini çizdirmiş. Yakın bir zamanda faaliyete geçmesi bekleniyor. Yeni Hakan Şükürler yetiştirmek için yola çıkmaya hazırlanıyor. Aslında o da diğerleri gibi teknik direktörlüğe soyunur, paraya para demezdi. Hatta bir kulüp yıllık 3 milyon dolar teklif etmiş, “Gel takımın başına geç” demiş. Kabul etmemiş.

Meriç Müldür-HABERTÜRK

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları ABECEM NET'e aittir. Alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Habere Yapılan Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapıldı

Yorum Ekle

İfadeler (Göz Kırpmalar):


Güvenlik Resmi
Yukarıdaki kodu giriniz:

| Beni Unut
  alkis anons bravo bye cok-mutlu dil-cikarma dil-cikarma-2 donma dusunceli goz-kirpma gulmekten-yikilmak ha-ha-ha hasta keyifli kizma nanik oh-be pis-pis-gulme sasirmak saygilar selam tesekkur teslim uyku zafer 
Manset


Sınırsız Hosting


SporGündem
Tüm Haberler için tıklayınız


Copyright © ABECE Web Hizmetleri: http://www.abecem.net